järgmine slaid nuppeelmine slaid nupp

Miks on vaja valgustada ööd? Natukene juttu öövalgustitest

Öövalgustid loovad tuppa mõnusa meeleolu. Ööd on magamiseks, kuid on siiski piisavalt inimesi, kes on ka öösel ärkvel. Pimedas on hea magada. Öösel mööda elamist ringi liikuda on juba keerulisem. Teele jäävaid või põrandal olevaid koduloomi ja muid takistusi on pimedas raske märgata. 

Öövalgustile hakatakse mõtlema siis, kui tekib vajadus väikese valgusallika järele. Arvatavasti soovivad öövalgustit oma koju noored emad, kelle ööd mööduvad väikest ilmakodanikku toites, tema mähkmeid vahetades ja gaasivaludes beebit unele kiigutades. Samuti on selline valgusallikas oluline ka veidi suurema lapse vanematele, et tagada lapsele mõnus valgus uinumise ajaks. Roku poes müügil olevad öövalgustid sobivad suurepäraselt ka elutuppa või kööki mõnusat meeleolu looma. 

Kui soovite osta öövalgustit lapse tuppa, siis tasub uut valgustit soetades kohe tänasest veidi kaugemale mõelda. Kui palju tarbib uus valgusti voolu? Aga miks ka mitte mõelda, millise varju heidab öövalgusti seinale? Kas selle valgel soovitakse raamatut lugeda? Või on õhtujutu ja muude tegemiste ajal kasutusel eraldi valgusti? Lisaks peab öövalgusti kindlasti valgustama tuba sooja valgusega, kuna see soodustab lapse uinumist.

Mida silmas pidada, et leida sobivaim lahendus? Meie oleme proovinud järgmist:

1) Võimalus jätta mõnes lähedal olevas ruumis põlema tavalised valgustid. Selliselt ulatub valguse kuma või valgusviirg lapse tuppa. Selle variandi puhul on hea see, et siis on tuba küllaltki hämar ja see soodustab mõnusat uinumist. Kui laps kardab pimedat või tuleb öö üleval veeta (näiteks haiguse tõttu), siis see lahendus ei ole väga hea.

2) Võimalik on kasutada olemasolevat valgustit ja vahetada selle valgusti pirn vähem võimsa vastu (väiksem voolutarbimine ja hämaram valgus). Kui toas on mitu valgustit või on 2 klahviga lüliti, siis on võimalus vahetada pirn või osa pirne väiksema valgustugevusega pirnide vastu. Siin tasub silmas pidada, et nii tehes võib muul ajal valgust väheks jääda. 

3) Kasuta spetsiaalset öövalgustit.

Öövalgusteid on väga erinevaid. Erinev on nii valgustugevus, valgusti välimus, kasutusvõimalused jm. Mina eristan enda jaoks 2 tüüpi öövalgusteid - sellised, mis teatud aja möödudes kustuvad ja sellised, mis valgustavad ruumi kogu öö.

Viiteajaga öövalgustid valgustavad ruumi vaid teatud aja jooksul. Selline valgusti sobib väiksematele lastele ja aitab neil iseseisvalt uinuda. Mõnel valgustil saab valguse kustumise aega ka valida (näiteks 30 minutit, 1 tund). Osa viiteajaga valgustitest sobivad ka voodisse kaissu võtmiseks. Selline valgusti on siis tavaliselt juhtmeta ja pehme (näiteks kummist). Valguse kustumisega on aga nii nagu ikka. Otsa saavad sellised asjad alati kõige ebasobivamal hetkel. Meil juhtus ikka nii, et laps ärkas kohe kui valgusti kustus.

Mina eelistan öövalgusteid, mis põlevad öö läbi. Valikus on valgustid, mida saab lülitada sisse ja välja, ning sellised mis põlevad kogu aeg. Öövalgustina saab kasutada ka kuusele või toa kaunistamiseks ostetud valgusketti. Huvitavad on ka valgustid, millel on sisse ehitatud hämaralüliti ja nad projetseerivad toa lakke mingi pildi. Selline valgusti on meie pere noorima vaieldamatu lemmik, kuid kuna ta seda sihikindlalt pistikupesast eemaldab, siis kahjuks on meie oma hetkel sahtlis hoiul.

Vaata enne valgusti ostmist tuba kriitilise pilguga üle. Mitu pistikupesa on lapse toas? Kus need asuvad ja kuhu saab valgusti panna? 

Tutvu kindlasti ka meie poes pakutavate Goodnight Light valgustitega.

Rahulikku ööd!

Sharing is caring

ROKU uudised

Liitu Roku Uudiskirjaga