järgmine slaid nuppeelmine slaid nupp

Roku ja sügispalavik

Image icon Lae pilt alla (216.4 KB)

Kui Roku järgmisel hommikul ärkas ei olnud palavikust jälgegi. Ainult kurk oli valus ja nina ots punetas. Roku ei saanud aru, miks ta küll haigeks oli jäänud.

Kodus oli küll tore, kuid haigus tegi meele kurvaks. Roku uuris emalt, millal ta uuesti lasteaeda minna või sõpradega mängida võib. Ema ütles, et enne peab Roku ikka terveks saama. Ta soovitas Rokul sibulat või küüslauku süüa, siis olevat lootust kiiresti terveks saada.

Pisikese rebase kõrvad vajusid longu - mitte keegi ei osanud öelda, millal ta terveks saab ja kui kaua tal veel nohust nina kannatada tuleb. Rebasevanaema krõmpsutas rõõmuga sibulat ja küüslauku ning rääkis Rokule, et sellega hirmutabki ta talvel kõik haigused ja bakterid eemale. Rokule olid sibul ja küüslauk just vanaema juurest tuttavad, kuna tema pani küüslauku kõikidesse toitudesse ja sõi sibulat niisama salatiks kõrvale.

Roku võttis nõuks kiiresti terveks saada ning otsustas esimest korda sibulat proovida. Ema oli nimelt öelnud, et meega maitseb sibul hoopis teisiti, kuid ravib siiski. Seda, kas haigused ja bakterid ka mett kardavad Roku ei teadnud. See polnud ka oluline kuna mesi oli hea ja magus ning oli siiani alati aidanud tal terveks saada.

Rebaseema oli rõõmus, et Roku oli võtnud nõuks proovida sibulat meega, kuna tema arvates oli see üks parimaid ravimeid nohuse nina ning kriipiva kurgu vastu. Roku abiga puhastas rebaseema sibula koortest.

Pisike rebane tahtis ka väga sibulat hakkida, kuid vaatamata Roku pingutustele tikkusid talle pidevalt pisarad silma. Ema lohutas teda ja ütles, et sibulat lõigates tulevadki pisarad silma. Kas sina tead miks nii juhtub?

Kui sibul oli hakitud, segas Roku sibula meega ning maitses endavalmistatud ravimit. See rohi ei olnud küll nii maitsev kui ta oli lootnud, kuid ka mitte nii kehv nagu ta kartnud oli. Roku arvas, et paar ampsu iga päev võib ta seda süüa küll.

Järgmisel päeval olidki nohu ja kibe kurk nagu peoga pühitud. Juba mõne päeva pärast sai Roku jälle lasteaeda minna ning oma naabri, väikese toonekurg Amiga mängida.

 

VÄRVIME - JUTUSTAME

Kahe viimase Roku jutu illustratsioonid on veidi sarnased. Lisasime siia ka eelmise jutu pildi, et sul oleks hea neid võrrelda. Vaata pilte Rokust ja jutusta, mida sa piltidel näed ja milliseid sarnasusi ja erinevusi märkad. Palu emal-isal mõlemad pildid välja printida, et saaksid need ära värvida.

 

Pildid joonistas Astangu KRK käsitöö töötoas töötav Kristel Pahka

Sharing is caring

ROKU uudised

Liitu Roku Uudiskirjaga