järgmine slaid nuppeelmine slaid nupp

Roku lugu

Kes on Roku? Ja kuidas ma ta (jälle üles) leidsin? Mina olen Olga ja Roku on minu väike rebaserüblik. Roku on saatnud mind juba põhikooli lõpust.

Mulle meeldib joonistada. Ühel hetkel joonistasin ma naljaka looma, kes paistis ühteaegu ninatark ja uje. Kuidas ta täpselt minu juurde jõudis, seda ma enam ei mäleta. Igal juhul ühel hetkel sai teda palju. Ta ilmus igale poole – vihikutesse, sünnipäevakaartidele, minu toa uksele, seinale… See tegelane oli tavaliselt punane. Ja minu meelest oli tegu rebasega.

Ühel hetkel rebane kadus. Ta ilmutas end vaid vahest harva mõne teksti juures.

2016. aasta kevadel tekkis meie perel soov luua oma ettevõte. Sellele poele oli vaja anda nimi ja leida logo, mis annaks edasi poe olemust. Vähemalt tagantjärgi tundub mulle, et nime valida oli suhteliselt lihtne. Tõsiseltvõetavaid nimesid oli valikus lõpuks vaid kaks. Las teine valik jääb hetkel saladusse, äkki seda nime läheb veel kunagi vaja.

Kui nime valik läks lihtsalt, siis logo leida ei olnud sugugi nii lihtne. Logo osas ei olnud mul alguses ühtegi ideed. Mees küll ütles mulle, et võta nüüd paber ja joonista oma rebane. Aga mina ei arvanud sellest midagi ja vaatasin teda vist päris laitva pilguga :P. Ma olin ise ikka kindel, et see rebase tüüp nüüd küll logoks ei kõlba.

Ainult Kadri teab kui mitu logo versiooni ta pidi mulle valmis joonistama. Või pigem me ei tea seda kumbki, sest neid oli liiga palju. Ja mis oli tulemus? Lõpuks vihastasin enda peale, võtsin paberi ja markeri kätte ning joonistasin rebase. Joonistasin kohe mitu rebast. Kui Kadri rebase failina tagasi saatis, oli tunne kohe õige.

Nimi oli poel selleks hetkeks juba olemas ja nii saigi mu rebasest rebane Roku. Roku on üks vahva väike rebane. Oma pere ja sõprade jaoks on ta kõige erilisem ja toredam loom maailmas. Roku ongi sama rebane, keda kohtate meie logol, kleebistel, Facebookis ja Instagramis. Lisaks saab kaasa elada Roku seiklustele ning tegemistele siinsamas blogis. Roku lastejuttude pildid on joonistanud Kristel Pahka.

Ja nagu teadjamad ütlesid – ma teadsin kohe, et sellest rebasest saab kunagi sinu firma logo. :O

Järgmine kord juba lähemalt Roku loomisest.

Päikest!

Sharing is caring

ROKU uudised

Liitu Roku Uudiskirjaga