järgmine slaid nuppeelmine slaid nupp

Roku naaber Ami

Image icon Lae pilt alla (124.96 KB)

Rokul on naabriks tore toonekurelaps Ami. Tal on väga eriline nimi ja Roku jaoks oli ka Ami ise eriline. Lisaks sellele, et Ami oli tore sõber, reisib ta ka palju ringi - nimelt veedab ta kõik talved soojal lõunamaal. See veidi muidugi kurvastas Rokut, sest tähendas tema jaoks, et talvel tal kodu lähedal mängukaaslast polnudki.

Roku oli emalt mitu korda uurinud, miks kurepere talve lõunamaal veedab. Kas sina oskad aimata, miks kurg Ami koos perega lõunamaale lendab?

Igal juhul täna oli Ami veel viimast päeva kodus ning Roku ja Ami said koos mängida. Rokule meeldis Amiga mängida. Ami oli Rokust palju pikem ja nägi väga kaugele. Nii jutustaski Ami, mida ta näiteks kurepesas istudes või teel lõunamaale oli näinud. Mõnikord rääkis Ami ka oma lõunamaal elavatest sõpradest – roosadest flamingodest. Tänu sellele, et Ami oli palju näinud oli Rokul temaga väga huvitav mängida.

Täna mängisid nad kodu. Nad mängisid, et Ami oli ema ja Roku haige laps. Hiljem mängisid seda sama asja vastupidi, siis oli Roku ema ja Ami haige laps. Mängides jõudis õhtu kiiresti kätte ja juba oligi Ami äralennu aeg.

Ami ja kurepere olid reisiks ette valmistunud ning kõigil kurgedel olid väikesed kohvrid kõige vajalikuga kaasas. Roku kallistas Amit kõvasti ning hakkas ootama kevadet, mil Ami taas lõunamaalt tagasi tuleb.

VÄRVIME - JUTUSTAME

Kas sa oled näinud kurge? Millised kured välja näevad? Kirjelda kure pesa. Palu emal–isal kure pilt välja printida, et saaksid selle ära värvida.

Pildi joonistas Astangu KRK käsitöö töötoas töötav Kristel Pahka

Sharing is caring

ROKU uudised

Liitu Roku Uudiskirjaga